0.3.13 czy 0.4.0?

Moderators: niski, Saibamen

Post Reply
kwaku1
Posts: 79
Joined: Mon Jan 16, 2006 5:58 pm

0.3.13 czy 0.4.0?

Post by kwaku1 »

Jaką numerację będzie nosić najnowsze wydanie? Na stronie głównej zamieszczony jest numer 0.3.13. Roadmap podaje 0.4.0.
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: 0.3.13 czy 0.4.0?

Post by Haos »

Nie ma chyba jeszcze ostatecznej decyzji a sporo zalezy od tempa prac. Wedlug mojego przeczucia jeszcze tym razem bedzie wydanie z serii 0.3.x
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: 0.3.13 czy 0.4.0?

Post by TestamenT »

Nie ma co się łudzić za wcześnie na 0.4.0
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: 0.3.13 czy 0.4.0?

Post by benek »

to tylko numery, i tak linia 0.4.0 bedzie spod znaku alfy. Mnie niepokoi fakt ze caly czas kuleje MM. Ja juz staje sie nudny z tym zrzedzeniem na niego, ale przez to ROS jest niestabilny. Gdybysmy mieli wiecej ludzi od niego to by bylo inaczej :cry: Sa duze postepy. Teraz jak aplikacja sie wywala to pozostaje jedynie artefakt okienka, ktorego nie mozna usunac, obszar na ekranie ktorego nei mozna zlikwidowac. Cala reszta w wiekszosci przypadkow dziala dalej. jest to duzy postep, bo nie wysypuje sie juz caly OS, alee... te bsod-y ostatnio czesciej sie sypia, jakies "gowno" zostalo ruszone w kodzie i teraz trzeba naprawic :/ Cieszy fakt ze przychodza nowi, ale z tego co powiedzial Haos to tylko jedna osoba programuje kernel :roll: to wciaz za malo, nawet jak dojdzie jeszcze jedna. ktos kiedys poruszyl temat tego zeby projekt wspomogla jakas znana firma. moze warto by prowadzic rozmowy w celu pozyskania kasy, a co za tym idzie i ludzi chetnych do pisania. Co na to Fireball?
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: 0.3.13 czy 0.4.0?

Post by Haos »

Najpierw musi sie taka firma, chętna by nas wspomoc, znalezc...
lantar
Posts: 16
Joined: Wed Jun 09, 2010 12:38 am
Contact:

Re: 0.3.13 czy 0.4.0?

Post by lantar »

a gdyby zorganizować jakąś szerzej zakrojoną akcję medialną, może takie firmy i może kilku nowych developerów znalazłoby się samo?
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: 0.3.13 czy 0.4.0?

Post by benek »

byla juz mowa o tym. Wszystko jest kwestia pieniedzy i organizacji. Wydaje mi sie ze zadna firma z zewnatrz tak szybko nie zainwestuje pieniedzy w ROS-a, dlatego ze caly ten projekt jest jedna wielka nie wiadoma, moze bedzie, moze nie. A to nie jest argumentem dla inwestora, nikt nie chce dawac pieniedzy na cos co moze nie wypalic. Podejrzewam ze jak bedzie w miare stabilna beta, to dopiero cos sie ruszy. Czyli za jakies 2 lata :| ROS prawdopodobnie nigdy nie dotrzyma kroku MS, bedzie to swego rodzaju FreeDOS, czyli system ktory ma na celu darmowe wsparcie starszego oprogramowania. Taki scenariusz moze sie sprawdzic w przypadku wprowadzenia Singularity, wtedy ROS stanie sie starsza technologia. Projekt nie ma wielu wykwalifikowanych programistow, bazujemy na kodzie Wine, ale to co jest do napisania samodzielnie czyli miedzy innymi MM, sterowniki, to kula u nogi, obrazuje to jak ciezko to wszystko idzie. Bez wsparcia Wine bylo by absolutnie nie mozliwe napisanie systemu od podstaw. :|
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: 0.3.13 czy 0.4.0?

Post by TestamenT »

Ryzyko jest wpisane w biznes.
Jeżeli ReactOS został dobrze rozplanowany do bez większego problemu będzie go można rozbudowywać tak aby obsługiwał programy i sterowniki z nowych Windowsów wliczając w to również architektury procesorów.

A co do dotrzymywania kroku to obecnie MS jest w tyle za Linuksem przynajmniej ja mam takie wrażenie.
Ale faktycznie jeżeli ReactOS wejdzie w fazę beta to wszystko może w tedy nabrać większego tempa.
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: 0.3.13 czy 0.4.0?

Post by benek »

Moze i nowe KDE czy Gnome ladnie wyglada, ale to nadal jest ten sam linux. Oba systemy z siebie nawzajem czerpia. Nie uwazam zeby MS bylo w tyle za linuxem, zwlaszcza patrzac na windows 7. Jezeli MS oprze swoje nastepne systemy o kod zarzadzalny to mozna powiedziec ze ten projekt stanie sie archiwalny, bo to bedzie zupelnie inna bajka. Zarzekaja sie ze Singularity nie bedzie nastepca windowsa, ale ja mysle ze tylko glupi by sie nie skusil na to co oferuje ta technologia, przede wszsytkim szybkosc i bezpieczenstwo. Wystarczy wyobrazic sobie system na ktorym nie ma jakichkolwiek wirusow i sie nie zawiesza. Podejrzewam ze za pare lat/windowsow bedziemy mieli mala rewolucje. Oby tak sie nie stalo, bo szkoda by bylo tych wszystkich nadziei :|
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: 0.3.13 czy 0.4.0?

Post by TestamenT »

Ja bym nie wierzył o braku wirusów i bezpieczeństwie bo Microsoft i tak to spieprzy. Nieważne jak dobrze wyglądałoby to na papierze.
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: 0.3.13 czy 0.4.0?

Post by benek »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Singularity

Microsoft wyciaga wnioski i dosc szybko sie uczy, czego dobrym przykladem jest windows 7. Singularity jest oparty o calkowicie nowy model os-a, trzeba tez zauwazyc ze sa tez inne podobne projekty takie jak cosmos i sharpos. kod zarzadzalny daje pewnosc bezpieczenstwa, w przeciwienstwie do binarnego, choc google dobrze kombinuje ze swoim native clientem. Takze Twoje obawy sa raczej bezpodstawne, chociaz...
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests